购买 TSM300NB06CR-RLG | TSM300NB06CR-RLG数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
TSM300NB06CR-RLG
TSM300NB06CR-RLG
TSM300NB06CR-RLG
仅供参考
零件编号 TSM300NB06CR-RLG
制造商 Taiwan Semiconductor Corporation
描述 MOSFET N-CH 60V 6A/27A 8PDFN
送货服务
TSM300NB06CR-RLG参数
系列-
FET类型N-Channel
技术MOSFET (Metal Oxide)
漏极到源极电压(Vdss)60 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C6A (Ta), 27A (Tc)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)10V
Vgs(th)(Max)@Id4.5V @ 250µA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs18 nC @ 10 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds1110 pF @ 30 V
Vgs(最大)±20V
FET功能-
功耗(最大值)3.1W (Ta), 56W (Tc)
Rds On(Max)@ Id,Vgs30mOhm @ 6A, 10V
工作温度-55°C ~ 175°C (TJ)
安装类型Surface Mount
供应商设备包8-PDFN (5.2x5.75)
包/箱8-PowerLDFN
TSM300NB06CR-RLG Packaging
Insepction
TSM300NB06CR-RLG FAQ
  • 1. How to order TSM300NB06CR-RLG on Heisener?
  • 3. Are the TSM300NB06CR-RLG price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of TSM300NB06CR-RLG?
TSM300NB06CR-RLG 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。